KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12455511
nr 1245 5511
Alfred Collin
(1880-1944)
Oljemålning, Alfred Collin (1880-1944), Signerad, daterad 1917, Vinterlandskap. Olja på duk, 42x60
Alfred Collin, svensk bildkonstnär född i Falun 1880, död 1944.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 1 april 2019
kl 19:03:29
1/4 18:58:29
Alfred Collin
Läs mer om Alfred Collin